Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

0
2177
Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook’un satın almasından sonra oldukça farklı güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkan Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizlere açıklamak istiyoruz.

Güncel video ve fotoğraf paylaşım sitelerinin başında gelen Instagram üzerinde son yıllarda yapılan güncellemelerden sonra artık kullanıcıların canlı yayın yapma fırsatının bulunduğunu açıklamak istiyorum. Bu konuda bugüne kadar gelen tepkilere kayıtsız kalamayan firma artık kullanıcılarının Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? sorusunun cevabına açıklık kazandırdı.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Bu canlı yayın özelliğini kullanabilmek için öncelikle sıkı bir Instagram kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Bunun için girdiğiniz hesaplar bölümünde açtığınız hesabınız içerisinde bulunan Live özelliğini kullanarak istediğiniz türden canlı yayını yapma hakkınız bulunmaktadır.

İlk olarak karşımıza sadece Fotoğraf paylaşım platformu olarak çıkan Instagram üzerinden zaman içerisinde yapılan güncellemelerden sonra artık kullanıcıların video paylaşma ve aynı zamanda Instagram’da canlı yayın yapma özelliğinin de getirilmesi kullanıcıların dikkatini çekme başarısı gösterdi. Bu konuda her geçen çalışmalarına devam eden Instagram’ın son zamanlarda yaptığı bu güncellemeden sonra bu canlı yayın özelliği en çok spor müsabakalarında kullanılmaktadır. Özellikle Süper Lig maçlarının izlenmesi konusunda oldukça popüler bir uygulama haline gelen Instagram’da yaptığınız canlı yayınlar sırasında hem takipçi sayınız artacak hemde kişilere bu konuda hizmet verme şansını bulmuş olacaksınız.

Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Canlı yayın  özelliği ile hayatımıza giren en önemli uygulamaların başında gelen Periscope’tan sonra Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizler için bir araya getirdik. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz gibi LİVE kısmından artık sizlerde istediğiniz görüntüleri canlı yayın özelliğini kullanarak yakın arkadaşlarınıza ve çevrenize gösterme fırsatını bulmuş olacaksınız.

Canlı yayın özelliği konusunda çalışmalarına devam eden Instagram özellikle görüntü kalitesini iyileştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yakın zamanda karşımıza çok farklı özellikler ile gelmesi beklenen Instagram’ın ne gibi özellikleri bizlere sunacağını merakla bekliyoruz. Uzun zamandır Instagram üzerinden yayın yapmak isteyenlerin merak ettiği sorunun cevabı burada.

Instagram kullanıcılarının bu canlı yayın özelliğinden sonra 2017 yılında farklı bir özellik ile de karşı karşıya kalması bekleniyor.

CEVAP VER