Arabanın kornası bazen çalışmıyor

0
2834
Arabanın kornası bazen çalışmıyo
Arabanın kornası bazen çalışmıyor ,Korna Tamiri Nasıl Yapılır ,Mercedes C180 korna çalışmıyor ,Seat LEON korna çalışmıyor ,Skoda Superb korna çalışmıyor ,Hyundai ERA korna çalışmıyor ,Korna sigortası kaç amper ,Opel Astra korna sigortası

Arabanın kornası bazen çalışmıyor gibi sorular son zamanlarda çok sık karşımıza çıkıyor. Özellikle de bazı modellerde kronik sorun olan korna ile ilgili merak ettiğiniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Arabanın kornası bazen çalışmıyor sorunun 2 farklı ana nedeni olabilir. Bunlardan bir tanesi kornanın sigortası atmış olabilir son derece basit bir çözümdür. Diğeri de kornanın kronik olarak arıza vermesidir. Özellikle bu sorunun Renault ve Opel marka araçlarda çok sık karşımıza çıkan sorunlar arasında olduğunu belirtelim.

Bağlantı noktalarını kontrol ettirin

Aslında bu sorunu kendinizde en azından birkaç alet ile yapabilirsiniz. Aracınızın kornasından çıkan kabloların yerlerin tespitini yaptıktan sonra kontrol noktalarının bağlantılarını en azından göz ucu ile kontrol ederek sorunun bağlantı noktalarından olup olmadıklarına bakabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kornaya giden bağlantı kablolarının yerini tespit etmeniz yeterli olacaktır. Burada eğer kablolarda herhangi bir sıkıntı yoksa, Sigorta kutunuzu açarak orada korna sigortasının sorunsuz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Özellikle de en ucuz yollu yaptırılacak olan sorunlar arasında gelen bu sigorta sorununu 5 TL ‘ye kadar kendiniz bile yapabilirsiniz.

Ancak diğer türlü bir sorun varsa ve kornanız bozuk ile bunun sizlere maaliyetinin biraz daha yüksek olacağını belirtelim. Bunun içinde ustanız ile görüşerek veya servisten fiyat alarak yaptırma şansınız bulunmaktadır. Ancak kornanın son derece basit bir şekilde yapılacağını düşündüğümüz zaman yetkili servise giderek ciddi rakamlar vermek doğru olmayacaktır. Bu yüzden servis yerine herhangi bir ustaya göstererek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

CEVAP VER