Araç Çalışınca Koku neden gelir?

0
374
Araç Çalışınca Koku
Araç Çalışınca Koku

Araç sahiplerinin en çok karşılaştığı sorunlar arasında yer alan Araç Çalışınca Koku neden gelir? sorusu hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle son yıllarda oldukça merak edilen bu sorunun çok farklı nedenleri olabilir. Bu yüzden de size en çok karşımıza çıkan koku nedenleri hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Araç Çalışınca Koku neden gelir?

Öncelikli olarak LPG araçlarda çok sık karşımıza çıkan bu durumda aracımızda bulunan LPG tankından ve enjektörden kaynaklı bir sorun olabileceğini sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle LPG’li araçların diğer yakıt sisteminde yer alan araçlara göre daha yüksek risk taşımasından dolayı bu tarz bir durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman mutlaka aracınızı en yakın bir LPG ustasına götürerek bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

Egzozdan gaz çıkmaması

Egzoz içerisinde zaman içerisinde biriken kurumların yaptığı tıkanıklık yakıt sistemin yakmış olduğu gazların araç içerisine girmesine neden olmaktadır. Bu tarz durumda sık karşılaştığımız durumlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden de bu tarz bir durum ile karşı karşıya kaldığınız aman araçlarınızı en kısa sürede bakıma götürmeniz gerekmektedir.

Radyatörde su kaçağı

Aracımız için son derece önemli olan parçaların başında gelen radyatörün içerisinde kaçak olması da araçlardan koku gelmesine neden olan sorunların başında gelmektedir. Bu yüzden de sizler bu konuda radyatörde su kaçağının bulunduğunu tespit etmeniz durumunda bu konuda yardım alabilirsiniz.

Motorun hararet yapması

Son olarak ise araç motorunuzda meydana gelen hararet de aracınızdan kötü koku gelmesine neden olmaktadır. Bu yüzden motorun hararet yapıp yapmadığı konusunda kontrol yapmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER