Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları

0
5878
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları

Ülkemizde en çok satan araçlar listesinde ilk sırada bulunan Volkswagen hakkında merak ettiğiniz arıza kodlarına ve kronik sorunlarının neler olduğuna buradan açıklama getirmek istiyoruz. Özellikle en çok satan modellerinden olan araçların karşımıza çıkarttığı sorunlar ve çözüm önerilerine sitemizden bakabilirsiniz. Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları hakkında bilgi almak için sitemizin yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları nelerdir?

Passat ,Jetta  ve Golf gibi modellerin üreticisi olan Volkswagen firmasının en çok hata veren sorunlarını ve bu sorunların çözümlerine bir göz atalım.

Öncelikle bu araçlarda hemen hemen her kullanıcının yaşayacağı sorunları açıklayarak başlamak istiyorum.

 • Bu araçlarda bulunan İç denetim alarm sistemleri zaman içerisinde verdiği sistem arızası ile kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu tarz bir sorun ile karşı karşıya geldiğiniz zaman daha önce bu sorunu çözmüş olan bir ustadan yardım almanız arabanız için son derece önemlidir. Aynı zamanda bu sorunun çözümü konusunda sitemizde bulunan diğer detaylara da göz atabilirsiniz.
 • Alman markasının son derece başarılı satış rakamlarına ulaşan firmanın araçlarında bulunan kronik sorunlardan bir tanesi de araçların iç aksamında bulunan parçalarından gelen rahatsız edici seslerdir. Bu seslerin ne yazık ki kısa süre sonra ortaya çıkması oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken bu tarz sorunların neyden kaynaklı olduğunu iyice araştırdıktan sonra önlemini önceden almak olacaktır.
 • Aracınızı çalıştırdığınız zaman karşınıza çıkan bir diğer kronik sorunda zincir sesinin rahatsız edici boyutlara ulaşması olacaktır. Özellikle rölanti halinde çalışan aracınızın içerisinden gelen bu ses sizleri rahatsız edecek durumda bir ses olarak dikkat çekmektedir. Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları arasında bu yukarda bahsettiğimiz sorunlar ilk sırada gelmektedir.
 • Yakıt sisteminde bulunan “Oil Sensor Workshop” arızası da gerçekten sık karşılaşılan sorunlarından bir tanesidir. Ancak bu sorunun genellikle çıktığı araç modelinin Touareg modellerinden olduğunu ve bu yüzden diğer araçlarda pek fazla karşımıza çıkmayacağını belirtmek istiyoruz.
 • Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları arasında bulunan bir diğer sorunda enjektörlerde bulunan sorundur. PD motoruna sahip olan Touraeg araçların genellikle bir çoğunda bulunan bu sorunun üstesinden gelmek için mutlaka ustanıza veya teknik servise gitmeniz gerekecektir.
 • Yukarda bahsettiğimiz enjektör sorunun yanında aracınızın vereceği bir diğer sorunda Volan arızasından kaynaklı olacaktır. Özellikle de bu tarz araçlarda çok fazla Volan arızasının eydana gelmesi can sıkıcı bir hal almanın yanı sıra ciddi bir masraf ile sizlerin karşı karşıya kalmasına neden olacaktır.
 • 7 ileri vites teknolojisi üreten firmanın hemen hemen bütün araçlarında bulunan DSG şanzıman sorunu da kronik bir hal alan unsurların başında gelmektedir. DSG şanzıman fiyat farkının yüksek tutulmasına rağmen firmanın bu konuda ortaya koyduğu kronik sorun aslında Volkswagen firmasının en büyük eksiklileri arasında gelmektedir. Bu yüzden bu tarz bir sorun bu kadar büyük bir firmada olması benim açımdan kabul edilemez bir durumdur.
 • Firmanın bazı modellerinde ise DSG şanzımdan gelen ses can sıkıcı hal almaktadır. DSG şanzımanı içerisinde bulunan ve maliyeti son derece yüksek olan mekatronik bölümünden gelen ses sorunu oldukça kötü bir durum ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Aracın devamlı olarak arıza kodu vermesine neden olan bu sorunun çözümü için Volkswagen konusunda uzman bir kişiden bilgi almak sizleri maliyet açısından biraz olsun rahatlatacak olan konuların arasında gelmektedir.
 • 6 ileri vites teknolojisi ile üretilen Volkswagen araçlarında bulunan bir diğer sorunda yokuş yukarı kalkan araçların motoru gereğinden fazla zorlamasıdır. Vites geçişlerinde oldukça zorlanan bu araçların ilerleyen zamanlarda ortaya çıkarttığı sorunlar gerçekten can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu sorunun ortadan kalkmayan bir kronik sorun olması da kullanıcıların Volkswagen araçlarına olan taleplerinin biraz olsun düşmesine neden olmaktadır.
 • Bir diğer sorun ise firmanın gerçekten adına yakışmayan bir sorundur. Bu sorunun da yine şanzıman olayından kaynaklanması firma adına büyük bir kayıp olarak görülmektedir. Bu yüzdende Volkswagen firmasının DSG şanzımanını almadan önce bir kez daha düşünmenizi sizlere öneriyoruz.
 • Volkswagen araçlarının bazılarında ortaya çıkan sorunda aracın geri vitese geçerken çıkarttığı ses ve bu durum karşısında geri vites sensörünün bozuk olması. Aracı geri vitese takacağınız zaman bazı araçlarda geri vites sensörü yanmasına rağmen aracın geri vitese geçmediğini ve bu sorunu çözmek için aracı ilk başta 2. Vitese almanız gerektiğini ve sonradan tekrar geri vitese takmanız gerektiğini belirtmek istiyorum. Volkswagen gibi Dünya devi bir markanın araçlarında bu tarz sorunların olması da kullanıcıların yoruma kalmış.
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları

Volkswagen Arıza Kodları ve Araçların Hepsinde bulunan Kronik Sorunlar

Dizel veya benzim motor seçeneği ile üretilen Volkswagen araçlarının hemen hemen hepsinde bulunan kronik sorunları yukarıda sizler için sıraladık. Bu konuda özellikle bir başka kronik sorunlardan sizlere bahsederek devam etmek istiyoruz.

Aldığınız Volkswagen marka aracınıza taktırdığınız LPG’den sonra başınıza gelmesi muhtemel ve uzun zaman sonra gelecek sorunlara değinelim.

 • Sıvı yakıt kavramına göre üretilen motorlara takılan LPG’ler zaman içerisinde araçlarda kronik sorunlar ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İşte bu sorunların neler olduğuna değinelim.
 • Volkswagen aracınızda LPG varsa kronik olarak başınıza gelecek olan sorunlardan bir tanesi Stop Etme sorunu olacaktır. Zaman içerisinde motor subaplarında meydana gelen erimelere bağlı olarak aracın ilk çalışma anında stop etmesi sorunun devamlı olarak karşınıza çıkmasına neden olacaktır.
 • LPG olan aracınızda Rölanti düşmesi de sık sık karşımıza çıkacak olan bir kronik sorun olacaktı.
 • Aracın içerisinde giren benzin kokusu da bu sorunların meydana gelmesine neden olacaktır.
 • Son olara ise LPG sayesinde güçten düşen aracınızın çekiş sorunu ortaya çıkacak ve araçlarınız gerçekten performans bakımından bir alt seviyeye düşecektir.
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları

Volkswagen Dizel Araçlarda ortaya çıkan sorunlar

Volkswagen firmasından aldığınız Dizel bir araçta ortaya çıkacak olan ilk kronik sorunun 50 Bin KM’den sonra partikül filtresinde tıkanmadan kaynaklı olacağıdır. Bu sorunu çözmek için aracınız 50 bine gelmeden bu filtrenin değiştirilmesi ilerleyen zamanlarda sorunun ortadan kalmasına neden olacaktır.

Kuru tip olarak geçen Volkswagen otomatik şanzımanlarda kronik bir diğer sorunda ısınma sorunudur. Bu son derece ciddi bir sorun olmakla beraber aracınızın yolda kalmasına neden olabilir

Volkswagen araçlarda meydana gelen ve fabrika çıkışında sorun olan bir diğer kronik problemde araçların mekantronik parçalarında ciddi sorun olması. Bu sorunun çözümü için fabrikadan mutlaka bilgi almanızı sizlere öneriyoruz.

Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları
Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları

Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları arasında son olarak ise yoğun trafikte kullanılan araçlarda meydana gelen motor aşınmaları sorundur.

İşte yukarda bahsettiğimiz sorunların Volkswagen Arıza Kodları Kronik Sorunları arasında yer aldığını buradan açıklamak istiyorum. Bu sorunların giderek çoğalmaması için araçlarınızın bakımı zamanında yaptırmanız gerekmektedir.

Volkswagen Arıza Kodları hakkında merak ettiğiniz sorularınızı cevaplarını yorum kısmına yazabilirsiniz.

CEVAP VER