Volkswagen Jetta arıza lambaları

0
11154
Volkswagen Jetta arıza lambaları anlamları

Alman devi Volkswagen firmasının ülkemizde en çok satan modellerinin başında gelen Jetta araçların saman içerisinde verdiği arıza kodları büyük sorunları beraberinde getirmektedir. Özellikle bugün sizler için Volkswagen Jetta arıza lambaları hakkında merak ettiğiniz detayları vereceğiz.

Jetta araçlarda sık sık karşılaştığınız sorunların başında gelen bütün kodlarını sitemizde bulabilirsiniz. Özellikle Youtube kanalımız üzerinden sizlere bu kodların anlamlarının Türkçe olarak açıklamaya çalışıyoruz. Merak edilen Volkswagen Jetta arıza lambaları işaretleri ve Türkçe anlamları.

En çok karşılaşılan sorunlardan olan yuvarlak simge dışında bulunan kesik çizgilerin anlamı aracınızın DSG’sinin aşırı sıcak olduğunun göstergesidir. Bu durum karşısında aracınızı fazla zorlamadan en yakın ustaya götürmek olacaktır.

Volkswagen Jetta arıza lambaları

Kaygan zemin gibi gösterilen işarette ise anlamın ön fren balatalarının bittiğini göstergesidir. Özellikle bu konuda aracınızda çok fazla fren kullandığınız yada aracınıza uzun zamandır fren bakımı yaptırmadığınız anlamına gelmektedir.

Volkswagen Jetta araçlarınızda en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de aracınızda bulunan ASR işaretidir.  Bu işaretin anlamı ise aracınızda ASR’Nin manuel olarak devre dışı kaldığının göstergesidir. Merak edilen bu arıza kodunun elle tekrar düzeltme fırsatını bulmuş olacaksınız.

Volkswagen Jetta Far arızası

Volkswagen Jetta model aracınızda bulunan arızaların başında gelen bir diğer işaret ise aracınızda bulunan farlarda temassızlık olduğu veya farlarınızın patlak olduğu anlamına gelmektedir.

Volkswagen Jetta far arızası
Volkswagen Jetta far arızası
Volkswagen Jetta Katalitik Konverter arızası
Volkswagen Jetta Katalitik Konverter arızası

Araçlarda sık sık karşılaştığımız sorunların başında gelen Volkswagen Jetta Katalitik Konverter arızasının işaretinin fotoğrafını sizler ile paylaşalım. Son zamanlarda en çok merak ettiğimiz sorunların başında gelen bu sorunu çözmek için yapmanız gereken ustaya gitmek olacaktır. Volkswagen Jetta Katalitik Konverter arızasının işareti ise ;

 

Volkswagen Jetta EPC Arızası
Volkswagen Jetta EPC Arızası

Volkswagen Jetta araçlarınızda sık sık karşınıza çıkan sorunlardan bir tanesi de EPC arızası olarak dikkat çekmektedir. özellikle son zamanlarda yüksek model araçlarda sık sık karşımıza çıkan bu sorunu gidermek için yapmanız gereken yetkili servise veya kendi ustanıza gitmek olacaktır.

 

Volkswagen Jetta Dizel Partikül

Volkswagen Jetta Dizel araçlarda bulunan Partikül fitlersi de sık sık karşımzıa çıkan sorunların başında gelmektedir. Merak edilen Volkswagen Jetta Dizel Partikül sorununu çözmek için yapmanız gereken sitemizde bulunan diğer arıza kodlarına bakmak olacaktır.

CEVAP VER