Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor

0
1219
Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor
Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor

Beyaz eşya konusunda kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor sorusunun cevabı hakkında kullanıcıların merak ettiği sorun hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Özellikle son zamanlarda bu konuda artan şikayetlerden sonra kullanıcıların internet üzerinden yaptığı araştırmalardan yeterli sonucu alamaması can sıkıcı bir hal almasına neden oluyor. Bugün sizler için Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor sorusunun cevabını vermek için çalışacağız.

Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor nedeni

Evde kullandığınız çamaşır makinelerinin zaman içerisinde kullanıcılarına çıkardığı sorunların başında sıkma esnasında oldukça fazla ses yapması gelmektedir. Son derece rahatsız edici bir durum olan bu konuda hakkında bilgi sahibi olmak için isterseniz teknik servisten yardım alabilirsiniz, isterseniz de bu konuda kendi el becerinizle sorunu giderme fırsatını bulmuş olursunuz.

camasir-makinesi-sikma-yaparken-ses-yapiyor

Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor sorusunun cevabına gelinde nedeni aslında sadece çamaşır makinenizin önünde bulunan vidalar kaynaklandığını belirtmek istiyorum. Çamaşır makinesi kazanının üstünde bulunan taşların vida yardımıyla tutturulması zaman içerisinde vidaların gevşemesine neden olmaktadır. Gevşeyen vidalarında tık tık diye makineye vurması rahatsız edici seslerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde çamaşır makinenizde bulunan vidaların gevşemelerini ön kapağı açtıktan sonra kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ön kapağı açtıktan sonra üzerinde bulunan pulların gevşekliğini anahtar yardımıyla giderdikten sonra makineniz ilk günkü gibi sessiz bir şekilde devam edecektir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu makinenizde bulunan bu vidaları sıkarken taşın arkasında bulunan parçanın plastik olduğunu unutmayınız. Çok fazla sıkma durumunda makinenizin plastik parçaları kopabilir ve istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses yapıyor ise ön kapağı açtıktan sonra vidaları uygun bir şekilde sıkmanız yeterli olacaktır.

Çamaşır makineleriniz hakkında ortaya çıkan başka sorunlar varsa bunları gidermek için yorum kısmına makineniz hakkında canınızı sıkan sorunları bizlere bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda sizlere detaylı olarak anlatım yaparak bu konuda sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabiliriz. İşte merak ettiğiniz sorunların çözümü ve detayları.

CEVAP VER