Klima etkili olarak soğutmuyor / ısıtmıyor

0
691
Klima etkili olarak soğutmuyor / ısıtmıyor
Klima etkili olarak soğutmuyor / ısıtmıyor

Klimanın zaman zaman sorunları kullanıcıların şikayetlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Klima etkili olarak soğutmuyor / ısıtmıyor sorunu ile karşı karşıya kaldığınız zaman dikkat etmeniz gereken detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Klima etkili olarak soğutmuyor / ısıtmıyor

Eğer kullanmakta olduğunuz klimanız etkili bir şekilde soğutma veya ısıtma yapmıyorsa sorunun kaynaklı olacağı sorunları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Öncelikli olarak ilk dikkat etmeniz gereken yerin klimanın filtreleri olduğunu belirtmek istiyoruz. Uzun süreli temizliği yapılmamış olan klimanın filtrelerinden yeterli derece hava akışının sağlanmayacak olmasından dolayı klimanın soğutma ve ısıtma sırasında problem meydana getirme durumu söz konusu olmaktadır. Bu yüzden de klimanın filtrelerini kontrol ederek sorun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bunun dışında klimanın sıcaklık ayarının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını da kontrol etmenizi öneriyoruz. Genellikle yeni alınan klimalardan sonra ayar konusunda sıkıntı çeken kullanıcıların bu sorun ile karşı karşıya kaldığını sıklıkla görüyoruz.

Son olarak ise bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman ünite önünde yer alan giriş çıkış pencerlerini kapatan herhangi bir cismin olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu sorunları yaptıktan sonra klimada herhangi bir düzelme söz konusu değilse yetkili servisiniz ile görüşme yaparak sorun hakkında bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

CEVAP VER