Kia arıza kodları

0
1672
Kia arıza kodları anlamları , Kia arıza kodları 2017

Ülkemizde her geçen gün Pazar payı artan araçların başında gelen Kia marka aracı olan kullanıcıların zaman içerisinde karşılaştıkları Kia arıza kodları hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza ile paylaşacağız.

Kia arıza kodları nelerdir?

Araçların zaman içerisinde meydana gelen arızalarının hepsinin bir nedeni vardır. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise genellikle zamanında bakımı yapılmayan araçlardan olmaktadır. Özellikle periyodik olarak bakımlarını yaptırmayan kullanıcıların sık sık karşı karşıya kaldığı sorunların başında gelen Kia arıza kodları hakkında en çok karşılaştığınız kodlar hakkında sizlere bilgiler sunacağız.

Kia markası aracını varsa ve dijital gösterge paneliniz de aniden bir ışık yandıysa bu aracınıza bir şeylerin bozulduğunun veya bozulmaya yakın olduğunun en büyük göstergesi olmaktadır. Burada arçlarınızın özellikle bakımlarını zamanında yaptırmayan müşterilerin ciddi sorunlar ile karşılaştığını düşündüğümüz zaman Kia marka aracınızın ne gibi probleminin olduğunun farkına varamayacaksınız.

Kia aracınızın verdiği arıza kodlarının anlamlarının internet sitemizden siz değerli okurlarımız için araştırdık ve özellikle de en çok karşılaşılan ve en ciddi sıkıntıları getirecek olan kodları yazmaya karar verdik.

Aracınızda özellikle P kodu altında çıkan kodların ciddi sorunları beraberinde getireceğini düşündüğümüz zaman bu kodun anlamlarına sitemizde bulunan Kia bölümünden bakmanız sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

P kodu ile başlayan ve 1195 Kia arıza kodu olarak karşımıza çıkan bu kod en çok karşılaştığımı kodların başında gelmektedir. Bu kodun anlamı aracınızda bulunan EGR basınç sensöründe bir arıza meydana geldiğinin göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kia arıza kodları
Kia arıza kodları

P1170 Kia arıza kodunun anlamı ise aracının önemli parçalarından birisi olan Oksijen sensöründe meydana gelen sorunun haberini sizlere vermektedir. Bu tarz sorunların araçlarınıza ciddi sorunlar verdiğini düşündüğümüz zaman sizler mutlaka ama mutlaka araçlarının bakımlarını zamanında yaptırarak son derece önemli olan bu sorunları ortadan kaldırmak olacaktır.

Kia araçlarında meydana gelen kodların Diagnostic ve OBD-II kodlarının olduğunu da sizlere açıklarsak bu kodların bütün anlamların sitemizden ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça fazla gelen şikayetlerden sonra sizlere en çok karşılaştığını arıza kodlarının anlamlarını sitemizde paylaşarak bu konuda siz değerli okurlarımıza yardımcı olalım.

 

CEVAP VER