Skoda arıza işaretleri anlamları

2
12277
Skoda arıza işaretleri anlamları
Skoda arıza işaretleri anlamları

Merak edilen Skoda arıza işaretleri anlamları hakkında bilmeniz gerekenler .

6 numaralı yerde yer alan göstergenin anlamı ise son zamanların en çok kullanılan modüllerinden olan hız sabitleyici sisteminin devre girdiğini göstermesidir. Hız sabitleyici olan bu modülü kullandığınız zaman yeşil ışık yanacaktır.

7 numaralı gösterge ise panelde bulunan sinyal işaretidir. Sinyal verdiğiniz zaman bu işaretler aktif olarak devreye girecektir.

Skoda arıza işaretleri anlamları arasında 8 numara ile yanan bu göstergenin anlamı aracınızda bulunan ışıklandırma sisteminde sorunların meydana geldiğinin göstergesidir. Özellikle son derece önemli olan bu ışıklandırma sistemi için yardım alarak sorunu çözme fırsatını bulabilirsiniz. 9 numaralı yerde bulunan gösterge ise aracınızın kış moduna geçtiğini göstermektedir. Bu sorun teşkil etmediğinden dolayı herhangi bir problem yoktur.  10 numaralı yerde bulunan gösterge ise aracınızda bulunan sorunların ortaya çıktığının anlamıdır. Skoda arıza işaretleri arasında en önemlilerden bulunan bu işareti okutarak sorunu ortadan kaldırma fırsatını yakalayacaksınız.

Skoda arıza işaretleri  anlamları
Skoda arıza işaretleri anlamları

Skoda arıza işaretleri anlamları

11 numaralı yerde gösterilen göstergenin anlamı ise aracınızda bulunan bujilerin sorun olduğu anlamına gelmektedir. Özellikle dizel araçlar için olan bu seçenek son derece önemlidir.  12 numaralı yerde gösterilen işaretin anlamı ise özellikle kış aylarında devreye giren sistemin ortaya çıktığı işarettir. Bu durum karşısında hava durumuna göre sürüşünüzü kontrol etmeniz gerekecektir.  13 numaralı yerde karşımıza çıkan gösterge ise aracınızın start stop teknolojisinde sorun olduğunun göstergesidir.  Bu sorunun çözmek için arıza kodunun öğrenmeniz gerekmektedir. 14 numarada bulunan göstergenin anlamı ise aracınızın anahtarının uzakta olduğunun göstergesi olarak dikkat çekmektedir.

Son olarak 15 numaralı yerde gösterilen işaret ise kumanda pilinizin sorun olduğun anlamına gelmektedir. İşte merak edilen Skoda araçların arıza işaretleri ve kodları hakkında bilmeniz gereken detaylar.

2 YORUMLAR

  1. hocam teşekkür ederim skoda fabia model bir aracım var almanyada kalıyorum. Aracda sürekli motor lambası arızası gösteriyor . bir türlü söndüremedik bu arızayı. Yardımcı olabilirmisiniz? teşekkür ederim

CEVAP VER