10 bin bakımında neler değişir?

0
545
10 bin bakımında neler değişir
10 bin bakımında neler değişir

Yeni aracı olan kullanıcıların en çok merak ettiği soruları sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle aracınızı 0 KM almışsanız ve aracınızın KM’si 10 Bine gelmişse aracınızın 10 Bin bakıma götürülmesi gerekmektedir. Bu yüzden de 10 bin bakımında neler değişir? sorusu hakkında merak ettiğiniz detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

10 bin bakımında neler değişir?

2018 yılı içerisinde veya sonrasında araçlarının 10 Bin bakımı gelen müşterilerin merak  ettiği sorular arasında 10 bin bakımında neler değişir? sorusu gelmektedir. Öncelikli olarak aracınızı servise götürdüğünüz zaman aracınızda değişime girecek olan ilk detayların araç yağı olduğunu belirtmek istiyoruz. Motor yağının zaten 8 Bin KM ile 10 Bin KM arasında değiştirilmesi her zaman dile getirilmektedir. Bu yüzden de ilk olarak motor yağı değişimi yapılmaktadır. Motor yağının değişimi sırasında aracınızda bulunan yap filtresi, Hava filtresi ve Polen filtresi gibi filtrelerde değişmesi gereken parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında bakılacak olan diğer parçalar arasında benzin filtresi, Frenlerin baskı balata kontrolleri, Far ayarları, Ön takım ayarları, Lastiklerin genel basınçları ve aracınızda meydana gelmesi muhtemel bütün sorunlar 10 Bin bakımında servis tarafından kontrol edilmektedir.

Bu belirtmiş olduğumuz detaylar dışında günümüzde birçok aracın arıza bakımından kod ile uyarı vermesinden sonra araçlarınızın otomatik bilgisayar sistemine bağlanmasından hemen sonra sistem tarafından arıza olup olmadığı tespit edilmektedir. Eğer araçlarınızda herhangi bir sorun varsa bu yetkili servis tarafından sizlere açıklandıktan sonra sizin onayınız alındıktan sonra değişimi veya garanti kapsamında ise değişimi yapılacaktır.

CEVAP VER