Araba giderken stop ediyor

0
650
Araba giderken stop ediyor
Araba giderken stop ediyor

Arabalarımıza zaman içerisinde meydana gelen sorunların kullanıcıların endişe duymasına neden olmaktadır. Bugün sizlere Araba giderken stop ediyor arızasının neyden kaynaklı olduğu hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Özellikle LPG’li araçlarda çok sık karşımıza çıkan bu sorunun neyden kaynaklı olarak çıktığını belirtmek istiyoruz.

Araba giderken stop ediyor

Aracınız ile seyir halinde iken eğer aracınız stop etmeye başladıysa, aracınızda ciddi sorunların meydana gelebileceğini bilmenizde fayda vardır. Özellikle de LPG’li araçlarda çok sık karşımıza çıkan bu sorunun subaplarda meydana gelen erimeden kaynaklı olduğunu belirtmek istiyoruz. Sıvı yakıtlı araçlar yani Dizel ve benzinli araçlara göre LPG’li araçlarda yanma ısısının daha yüksek olmasından dolayı zaman içerisinde subaplarda meydana gelen erimeler araçlarınızda ciddi sorunların boy göstermesine neden olmaktadır. Bu yüzden de sizler eğer bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalıyorsanız yapmanız gereken aracınızın subaplarını çelik subaplar ile değiştirmek olacaktır. Bazı ustaların bu konuda kurum temizliği yaptırarak çözüme erişeceğini söylemesi, çoğunlukla işe yaramamaktadır. Bu yüzden doğrudan subap değişimi yaptırmanız aracınızın kısa süre içerisinde eski haline gelmesine neden olacaktır.

Subap değişimi ne kadar?

Araçlardan araçlara farklılık gösteren parça fiyatlarından dolayı net bir rakam söylemek doğru olmaz, ancak ustalık fiyatı konusunda 500 TL ile 1000 TL arasında bir ustalık ücreti ödemek zorunda kalacağınızı belirtmek istiyoruz.

CEVAP VER