Chevrolet Cruze Arıza Kodları

2
25775
Chevrolet Cruze Arıza Kodları
Chevrolet Cruze Arıza Kodları

Günümüzde en çok tercih edilen araçların başında gelen Chevrolet Cruze araçlarında meydana gelen arıza kodlarının neler olduğunu sitemizden öğrenebilirsiniz. Özellike dijital göstergeli araçların hayatımıza girmesinden sonra çok sık karşımıza çıkması beklenen bu arızaların nelerden kaynaklı olduğunu bilmeniz aracınızı yaptırırken sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Chevrolet Cruze Arıza Kodları hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için sitemizde bir araya getirdik.

İşte Chevrolet Cruze Arıza Kodları Listesi ve Sorunları

Chevrolet Cruze Arıza Kodu No 2: bu sorun aracınızda bulunan Uzaktan kumadan siteminin yetersiz sinyal aldığını göstermektedir. Uzak kumanda da meydana gelen bu sorunu çözmek için aracınızı yeniden çalıştırmadan önce debriyaja basarak çalıştırmanız sorunun çözümü konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 5 : Aracınızda bu sorun meydana gelmiş ise araçlarda bulunan direksiyon kilidinin devrede olduğunu buradan görmüş olacaksınız. Direksiyon Kilidini devreden çıkartmak için aracın kontağını son aşamaya kadar getirip direksiyonu sağa , sola ufak hareketler ile oynatmanız gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 7 : Direksiyon ile alakalı olan bu kodun çözümü için direksiyonu çevirin ve kontağı uygun bir şekilde kapatıp açmanız gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 9 : Direksiyon simidini çevirip açtıktan sonra direksiyonu bırakın ve motoru tekrar çalıştırır hale getirin.

Chevrolet Cruze Arıza Kodları
Chevrolet Cruze Arıza Kodları

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 25 : Aracınızda buluna sol ön sinyalde meydana gelen arızanın göstergesi olan bu sorunun çözmek için sinyal lambalarını kontrol etmeniz sorunun çözümü açısından son derece önemlidir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 26 : Sol arkada bulunan sinyal lambanızda meydana gelen sorunu sizlere bildiren bu arızanın çözümü için sol arka sinyalin çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 27: Aracınız ön tarafında bulunan sağ ön sinyalde meydana gelen arızanın habercisi olan bu kodu çözümü için sinyallerinizi kontrol ediniz.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 28: Aracınızın arka sinyalinde bir temazsızlık veya bozukluk olduğunu sizlere belirten kodun anlamıdır.

Chevrolet Cruze Arıza kodu 35 : Araçlarınızın kapılarının açılmasına yardımcı olan uzaktan kumadan sisteminin pilinde düşüklük meydana gelmesinden sonra karşımıza çıkan bu kodun çözümü için kumanda pilini değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 54 : Dizel Chevrolet Cruze Araçlarda meydana gelen bu arıza kodunun anlamı ise dizel yakıt filtresi üzerinde bulunan partiküllerde su bulunduğunu sizlere göstermektedir. Bu yüzden yakıt filtresinin bakıma ihtiyacı vardır.

Chevrolet Cruze Arıza Kodları
Chevrolet Cruze Arıza Kodları

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 55 : Yine dizel Chevrolet Cruze Araçlarda karşımıza çıkan bu arıza kodunun anlamı dizel yakıt partikül fitresinde sorun olduğunu göstermesinden kaynaklı bir koddur. Bu yüzden yakıt filtresinin bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 67: Araçlarımızın en önemli parçalarından olan direksiyon sisteminde sorun olduğunu bizlere göstermektedir. Ve sorunun çözümü için en kısa süre içerisinde bir bakım yaptırılması gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 68: Direksiyon sistemi içerisinde bulunan servo sisteminde arıza olduğunu kullanıcılarına bildiren bu kod içi servo direksiyon sistemini kontrol ettiriniz.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 75: Yaz aylarında ve Kış aylarında en çok başımıza gelen sorunlardan olan 75 arıza kodunun klima sisteminde sorun  bildirdiğini belirtmek istiyoruz. Bu yüzden bu sorunu çözmek için klimalarınızın bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodları Açıklamaları

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 79: Motor yağında eksilme meydana geldiğini gösteren sorunların başında gelmektedir. Motor yağ seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 82: Her 10 Bin KM’de değişmesi gereken motor yağının ömrünün sona erdiğini gösteren bu kodun ekranda yer almasından sonra motor yağını en kısa süre içerisinde değiştirmenizi sizlere öneriyoruz.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 84: Motor gücünde zaman içerisinde bakımsızlıktan meydana gelen arızanın işareti olan bu kodun anlamı Motor gücünde ciddi anlamda bir azalma meydana geldiğini belirtmek istiyoruz.

Chevrolet Cruze Arıza Kodları
Chevrolet Cruze Arıza Kodları

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 91: Aracınızda bulunan uzaktan kumadan sisteminin tespit edilememesinden sonra karşımıza çıkan bu sorunu gidermek için aracınızın  orta konsol bölümünde bulunan priz kısmını kullanmanız gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 92 : Chevrolet Cruze Arıza kodu olarak karşımıza çıkan bu sorunun ortadan kalkması içi aracınızı yeniden çalıştırmadan önce fren pedalına basmanız sorunun ortadan kalmasına yardımcı olacaktır.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 94: Aracınızda bulunan otomatik vitesin park vitesine geçmesi gerektiğini sizlere belirten bu kodu, aracınızı parka aldıktan sonra ortadan kaldırabilirsiniz.

Chevrolet Cruze Arıza Kodu 95 : Araçlarımızda can güvenliği için bulunan hava yastığında bir sorun olduğunu bizlere gösteren bu kodun çözümü için hava yastığınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Chevrolet Cruze Arıza Kodları hakkında merak ettiğiniz bütün detaylara sitemizde ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soruların cevapları için yorum kısmından bizlerden bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Chevrolet Cruze Arıza Kodu 89 veriyor (servis işareti ile birlikte), 3-5 dakika yol aldıktan sonra hem servis işareti hemde code 89 alarmı sönüyor, acaba code 89 için bir detay bilgi varmı,
    Yardımlarınız için teşekkürler

CEVAP VER