Dacia Sandero Stepway fiyatı ve özellikleri

0
1156
Dacia Sandero Stepway
Dacia Sandero Stepway

Ülkemizde satılan en uygun araçların başında gelen Dacia Sandero Stepway modeli hakkında kullanıcıların merak ettiği detayları sizlere açıklayacağız. Özellikle son yıllarda Dacia Sandero Stepway fiyatı ve özellikleri hakkında merak edilen soruların bulunduğunu ve bu soruları cevaplamak için sizlere teknik bir analiz yapmaya karar verdik.

Dacia Sandero Stepway fiyatı ve özellikleri neler?

2017 yılında karşımıza yeni kasa modeli ile çıkacak olan bu Dacia Sandero Stepway modelinin fiyatının oldukça uygun olması bu araca olan taleplerin artmasına neden olmaktadır. 5 farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkan bu modelin ülkemizde en çok tutulan motor seçeneğinin 1.5dCi olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

İkinci el piyasalarının ve sıfır araç alacakların en çok rağbet gösterdiği araç modelleri başında gelen Dacia Sandero Stepway modelinin 0.9 motoru , 1.2 motoru , 1.4 motoru ve 1.6 motor seçenekleri ile karşımıza çıkması bu araç hakkında merakların daha çok olmasına neden olmaktadır. Fiyat olarak 1.5 dCi motora sahip olan bu aracın ortalama fiyatının 70 Bin ile 60 Bin TL arasında değişen rakamlar ile kullanıcılarının karşısına çıktığını açıklamak istiyoruz.

Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi teknik özellikleri

Aracın son kasa modelinin 2016 yılında başladığı ve B segment bir araç olarak karşımıza çıktığını siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz. Üretimi halen devam eden araçların başında gelen bu aracın motor kapasitesi 90 beygir olarak dikkat çekiyor. Aracın saatte aldığı hız ise 167 km olarak dikkat çekiyor. Yıllık vergisi olarak bu aracın 498.5 TL’lik iki dönemlik vergisi bulunmaktadır.

Dacia Sandero Stepway motor performansı

Aracın 1.5 dizel seçeneğinde bulunan motor hacmi 1461 cc olarak dikkat çekiyor. Özellikle 90 beygir kapasitesinde bulunan bu aradın Tork değeri ise 220 NM‘dir.0’dan 100 km’ye bu aracın hızlanma süresi ise 11.8 saniye ile sınıfında biraz geride kalıyor. B Segment araçların genellikle bu rakamın altında olması dikkat çeken detayların başında gelmesine neden oluyor. Araçta bulunan silindir sayısı ise 4.

Dacia Sandero Stepway
Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway yakıt tüketimi

Aracın dizel olması kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Özellikle şehir içi tüketimde son derece başarılı bir motor performansı gösteren bu aracın 5.8 litrelik bir tüketim gerçekleştirdiğini sizlere açıklamak istiyoruz. Şehir dışı tüketimi olarak ise 4.7 litrelik performans ortaya koyan bu aracın ortalama tüketimde ise 5.1 litrelik yakıt tüketimi dikkat çekmektedir.

Dacia Sandero Stepway
Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway boyutları

Araç 5 kişilik son derece geniş bir aile aracı. Uzunluk olarak aracın boyu 4081 mm , Genişliğinin 1733 m  ve yüksekliğinin 1559 mm boyutlarında olması kullanıcıların merak ettiği konuların başında geliyor. Taşıma kapasitesi olarak ise 517 kg‘a kadar yük taşıyan bu aracın bagaj hacmi de geniş bagaj severler için yeterli denecek seviyelerde karşımıza çıkıyor. 320 litrelik bagaj hacmi yeterli denecek seviyelerde dikkat çekiyor. Dacia Sandero Stepway modelinin lastik ebatlarının ise 205 / 55 R16 boyutlarında olduğunu siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

CEVAP VER