Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları

0
1240
Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları
Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları

Kia marka aracı olanların en çok merak ettiği soru Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları gelmektedir. Özellikle son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler olan araçların başında gelen KİA markasının araç modellerinde zaman içerisinde değişimi gereken Baskı Balata hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarınız sizlere açıklayacağız.

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Seçin Galeri”]

Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları ne kadar?

Aracınızda bulunan baskı balta setlerinin zaman içerisinde bitmesinden sonra aracınızda ciddi sorunlar meydana gelmektedir. Özellikle Kia Sportage,Cerato,Rio ve Ceed modeli olan sürücülerin özelikle biten baskı balatalarından sonra yapmaları gereken aşağıda belirttiğimiz durumlar karşısında araçlarının baskı balatalarını kesin olarak değiştirmesi gerekmektedir.

Baskı balata arızası nedir nasıl anlaşılır?

Kia Baskı Balata değişiminin zamanı geldiğini anlamak için aracınız sizlere belli başlı arızalar verecektir. İşte baskı balatanın bittiğini gösteren araç arızaları;

  1. İlk olarak aracınızın çekiş gücünde ciddi bir düşüş meydana gelecektir. Bu durumun en önemli nedenleri arasında aracınızda meydana gelen baskı balatanın artık kullanımının sona erdiğidir.
  2. İkinci olarak artık debriyajınız oldukça yukarda kavrayacaktır. Bu durum da Kia Baskı Balata değişimi zamanının geldiğinin göstergesidir.
  3. Aracınızda vites geçişleri oldukça zorlaşacaktır. Özellikle bu konuda daha fazla zaman kaybetmeden en yakın bir ustaya giderek bu konuda yardım almanız daha önemli sorunların boy göstermesinin önüne geçecektir.
  4. Aracınızda özellikle de rampalarda bir titremeye ve stop etme söz konusu olacaktır. Bu durum karşısında kaza riskinizin artacağını düşündüğümüz zaman mutlaka ama mutlaka Kia Baskı Balata değişimini yaptırmanız gerekmektedir.

Yukarda bahsettiğim durumların meydana gelmesi durumunda aracınızda ciddi hasarlar meydana gelecektir. Bu yüzden en yakın zamanda Kia Baskı Balata değişimini yaptırmanız sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları
Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları

Kia Baskı Balata değişimi usta fiyatları olarak ise merak ettiğiniz detay genellikle değişkenlik göstermektedir. Yetkili servis üzerinde yaptırılan değişimlerde genellikle 500 TL gibi bir ustalık ücreti çıkarken malzeme ücreti olarak da 500 TL ile 750 TL arasında rakamlar karşınıza çıkacaktır. Ancak internet üzerinde Kia araçların baskı balatalarının 350 TL ile 500 TL arasında değişen rakamlarının bulunduğunu ve ustalık fiyatının ise 200 – 250 TL arasında olduğunu açıklamak istiyoruz.

CEVAP VER