LPG uyumlu SUV araçlar

0
704
Suzuki SX-4 Cross
Suzuki SX-4 Cross

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışlar araç sahiplerinin çeşitli alternatiflere yönelmesine neden oldu. Ülkemizde en çok tercih edilen akaryakıt türlerinden olan LPG için SUV model araçlar arasında hangileri uyumludur? Buna bir göz atalım. LPG uyumlu SUV araçlar listesini sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

LPG Uyumlu SUV modelleri (LPG Uyumu)

Ülkemizde son yıllarda dikkatleri üzerine çeken SUV araçların giderek artması beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle yakıt konusunda diğer araç modellerine göre tüketim bakımından oldukça yüksek tüketim gerçekleştiren bu araçlardan hangilerine LPG takılıyor bu konuda bilgi verelim.

Toyota RAV4 LPG Uyumu

Toyota firmasının en çok tercih edilen SUV modellerinden olan RAV4 modelinin özellikle LPG ile uyumunun bulunduğunu belirtelim. Ancak bu konuda araçlarda zaman içerisinde istenmeyen sorunların ortaya çıktığını da sizlere belirtmek istiyoruz. Ancak aracın LPG ile yaşadığı bazı sorunları da göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Özellikle de bu tarz araçlarda subap erimesinin oluşması sizlere ciddi ücretler ödemek zorunda bırakacaktır.

LPG uyumlu SUV araçlar
LPG uyumlu SUV araçlar

Suzuki SX-4 Cross LPG Uyumu

LPG ile uyumlu olan bir diğer SUV modeli de Suzuki’dir. Özellikle ülkemizde fazla tutulmayan bir araç olsa da LPG ile birebir uyumlu olan bu aracın aynı zamanda performans kaybının da çok fazla olmadığını belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de yapmanız gereken bu araca LPG taktırmak istediğiniz zaman mutlaka kaliteli LPG markalarını tercih etmeniz gerektiğini önermek istiyoruz.

Suzuki SX-4 Cross
Suzuki SX-4 Cross

Honda CRV LPG Uyumu

Ülkemizde çok fazla tutulan SUV modellerinin arasında Honda’nın CRV modeli de gelmektedir. Özellikle de bu aracın fiyat açısından ve performans açısından tatmin edici olması müşterilerin bu aracı tercih etmesinde önemli bir etmen olmaktadır. Ancak bu araca taktıracağınız LPG’nin sıralı sistemin yanı sıra yağlamalı sisteminde bulunması son derece önemlidir. Landrenzo ve Prince gibi markaların ise bu model ile tam uyumlu olduğunu altını çizelim.

Mitsubishi ASX LPG Uyumu

Mitsubishi firmasının ASX modeli de SUV araçlar arasında yer almaktadır. LPG ile uyumlu olan bu modele taktıracağınız LPG markasının da son derece önemli olduğunu belirtelim. Ancak bu konuda fabrikadan veya Mitsubishi firmalarından yardım alırsanız daha sağlıklı sonuçlar alma şansını yakalamış olursunuz. Özellikle fiyat konusunda oldukça uygun olan bu araca takılacak olan LPG’nin yağlamalı sistem olması motorun daha stabil çalışmasına neden olacaktır.

CEVAP VER