Mazda arıza işaretleri

0
2029
mazda-ariza-isaretleri-cozumleri
Mazda arıza işaretleri , Mazda arıza işareti , Mazda arıza işaret anlamları , Mazda arıza işaret 2017

Son zamanlarda Mazda marka araç sahiplerinin en çok merak ettiği konuların başında gelen Mazda arıza işaretleri hakkında siz değerli okurlarımıza detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. 65 adet farklı arıza kodu bulunan Mazda araçların bu kodlarının tüm anlamlarını sizlere açıklayalım.

mazda-ariza-isaretleri-cozumleri
Mazda arıza işaretleri , Mazda arıza işareti , Mazda arıza işaret anlamları , Mazda arıza işaret 2017

Mazda arıza işaretleri

1 numara ile gösterilen arıza işaretinin anlamı Mazda araçlarda ön sis farı olarak adlandırılan bölgede sorun olduğunun veya sis farlarının açık olduğu anlamına gelir.

2 numara ile gösterilen işaretin anlamı ise aracınızda buluna direksiyon bölümünde yer alan elektronik kısmın devre dışı kaldığının göstergesidir. Son derece önemli olan bu kısım için yetkili servis ile görüşün.

3 numara ile gösterilen yerde olan göstergenin anlamı ise Mazda aracınızın arkasında bulunan arka sis farı işaretidir.

4 numara ile sizlere gösterilen yerde ise aracınız için önemli olan silecek suyu işaretinin anlamıdır. Buna su doldurarak çözüm üretebilirsiniz.

5 numaralı yer de bulunan ve yuvarlak şekilde çıkan işaretin anlamı ise aracınızda bulunan balataların aşındığını anlamına gelmektedir.

6 numaralı olan yerde bulunan ve yeşil ile gösterilen hız sayacının anlamı aracınızı hız sabitleme moduna aldığınızın göstergesidir. Bu durum da aracınızda herhangi bir sorun yoktur merak etmeyin.

7 numara ile gösterilen yerde bulunan işaretin anlamı ise aracınızın dörtlülerinin açık olduğunda yanacak olan bir işarettir. Bu herhangi bir arıza olduğunun göstergesi değildir.

8 numaralı yede bulunan gösterge ise sarı renkte olan yer aracınızda buluna yağmur ve ışık sensörünün olduğu yerin göstergesidir. Bu durum karşısında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

9 numaralı yerde karşımıza çıkan göstergenin anlamı ise aracınızda kış modunun aktif hale geldiğinin göstergesidir. Bu durum karşısında özellikle ıslak zeminlerde araçlarınızda bu işaret aktif olarak yanacaktır.

10 numaralı göstergede bulunan işaret ise aracınızda bilgi modunun açık olduğu anlamına gelir. Bu işaretin çıkmasından sonra sizlerde araçlarınız hakkında detaylı bilgi edinme fırsatını bulmuş olacaksınız.

DİĞER ARIZA KODLARI DİĞER YAZILARIMIZDA 

Uzun zamandır merak ettiğiniz Mazda arıza işaretleri hakkında sizlere sunduğumuz bu bilgilerden merak ettiğiniz sorunları öğrenebilirsiniz. İşte merak edilen detaylar ve Mazda’nın tüm arıza kodlarının anlamları.

CEVAP VER