Motor suyu neden eksilir?

0
1305
Motor suyu
Motor suyu

Araçlarımızda sık sık karşımıza çıkan arızaların başında motor suyunda meydana gelen eksilme ilk sıralarda gelmektedir. Motor suyu neden eksilir? sorusu hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını sizlere bu yazımızda ele almak istiyoruz. Son zamanlarda gelen sorulardan sonra sizlere Motor suyu neden eksilir? sorusu hakkında merak ettiğiniz tüm cevapları buradan bulabilirsiniz.

Motor suyu neden eksilir?

Motor suyunuzda devamlı olarak eksiklik uyarısı alıyorsanız bu konuda ciddi sorunların sizleri beklediğini söyleyebilirim. Özellikle yapmanız gerekenler arasında ilk olarak motor suyuna giden bağlantı borularında herhangi bir kaçak olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Burada suyun herhangi bir şekilde kaçağı bulunmuyorsa bu sefer başka yolları izleyerek bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Motor suyunun depoya ve motora gitmesini sağlayan hortumlarda da kaçak olması suyun devamlı olarak eksilmesine neden olan soruların başında gelmektedir. Bu yüzdende sizler bu konuda iyi bir çalışma yaparak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devirdaim pompası olarak geçen pompa üzerinde de meydana gelen bozulmalardan dolayı motor suyunuzda ciddi sorunların ortaya çıkmasını görebilirsiniz. Bu yüzden bunu kontrol ederek bu konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Bir diğer motor suyu azalmasına neden olan sorunda termostat üzerinde meydana gelen bozulmalardan kaynaklı olmaktadır. Bu yüzden de termostat kontrollerini de yaptırarak bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alma şansını yakalamış olabilirsiniz.

Radyatörde meydana gelen sızıntılarda motor suyunda ciddi bir şekilde motor suyunun azalmasına neden olacak unsurların başında gelmektedir. Bu yüzden de bu konuda yapmanız gereken radyatörde herhangi bir şekilde kaçak olup olmadığını tespit etmek olacaktır.

Motor suyunun azalmasına neden olan bir diğer unsurda genleşme kabı içerisinde meydana gelen çatlaklardır. Kabın içerisinde meydana gelen çatlaklar motor suyunun düzenli olarak eksilmesine neden olacaktır. Bu yüzden de bu sorunu çözmek için kabın kontrolünü yapabilirsiniz.

Son olarak ise dikkat etmeniz gereken bir detay, Motor suyunun azalmasına etkili olan contanın yanmış olmasından kaynaklı olmaktadır. Sizlerde motor suyu içerisinde meydana gelen azalmaların sebeplerini bu belirttiğimiz özelliklerden yola çıkarak öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER