Polo gösterge arızası

0
8116
Polo gösterge arızası
Polo gösterge arızası

Vw marka araçlar arasında bulunan ve B segment kategorisinde en çok satanlar listesinde ilk sırada bulunan Polo araçlarda meydana gelen arızaların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Polo gösterge arızası olarak göstergenizde meydana gelen arızaların neler olduğuna sitemizden ulaşabilirsiniz.

Polo gösterge arızası nedir?

Gösterge panelinde yer alan göstergelerin hemen hemen hepsinin bir anlam taşıması zaman içerisinde kullanıcıların tedirgin eden konuların başında gelmektedir. Özellikle de son zamanlarda oldukça fazla satan araçlar listesinde bulunan Polo’larda meydana gelen bu arızaların genellikle bir uyarı taşıması sizlerin tedirgin olmasına neden olmaktadır.

Kapı simgelerini gösteren bir uyarı işaretinin olması durumunda aracınızda bulunan kapılardan bir tanesinin açık olduğunu göstermektedir. Bu durum karşısında aracınız ile sürüşe devam etmemeniz gerekmektedir.

Polo gösterge arızası
Polo gösterge arızası

Yuvarlak içerisinde bulunan P harfinde ise aracınızın el freninin çekik olduğunu ve bu yüzden de aracınız ile sürüş yapmamanız önerilmektedir.

İki tane çizgi üstünde bulunan ve düz çizgi işaretinin anlamı ise aracınızda bulunan fren hidrlik sisteminde yap eksik olduğunu göstermektedir. Bu da son derece riskli bir durum olduğundan dolayı sürüşe devam etmemeniz gereken durumların başında gelmektedir. Polo gösterge arızası arasında bu sorunlar ile karşı karşıya kaldığınız zaman aracınız ile hareket etmemeniz emniyetiniz açısından son derece önemlidir.

CEVAP VER