Renault Fluence arıza lambaları kodları

0
22700
Renault Fluence arıza lambaları kodları
Renault Fluence arıza lambaları kodları

Fransız arabalarından ülkemizde en çok satan araç modeli arasında Renault marka araçlar ilk sırada gelmektedir. Özellikle de son zamanlarda oldukça popüler olan araçlardan bugün sizler için Fluence marka aracın arıza kodları hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz. Renault Fluence arıza lambaları kodları neler işte bu konuda bilgi verelim.

Renault Fluence arıza lambaları kodları Nedir?

Öncelikle bu araçlarda en sık karşımıza çıkan sorunların neler olduğuna göz atarak makalemize başlamak istiyoruz. Renault Fluence arıza lambaları genellikle araçlarınızda olan sorunların ortaya çıkmasından sonra dikkat çekmektedir. Ancak zaman içerisinde sorun olmadan da bazı sorunların ortaya çıktığını görüyoruz.

Renault Fluence marka araçların en çok verdiği sorunların başında ön AKS bilyası gelmektedir. Özellikle Fransız markası araçların hemen hemen hepsinde en büyük sorun olarak karşımıza çıkan bu sorunun kronik bir soruna benzer bir sorun olması kullanıcıların canını sıkmaya yetmektedir. Ne kadar kullanıma bağlı da olsa bu tarz bir sorunun kısa süre içerisinde karşımıza çıkması aracın en büyük sorunları arasında dikkat çekmektedir..

Renault Fluence arızaları arasında zaman zaman karşımıza çıkan bir diğer sorunda, aracın direksiyon kutusunda zaman içerisinde bozulmaların yaşanması. Bu konuda bir Opel Markası kadar olmasa da direksiyon kutusunun bozulması aracın kronik sorunları arasında yer almaktadır. Bu sorunu çözmek için zaman içerisinde sizlerde servise gitmek zorunda kalacaksınız gibi duruyor.

Renault Fluence marka aracın arızaları arasında bir diğer can sıkıcı sorun ise araçta bulunan güneşlik paneli tırnaklarının çok fazla bozulması. Son derece pahalı bir araç olmasına rağmen bu kadar yüksek fiyat verdiğimiz bir aracın güneşlik tırnaklarının bu kadar çabuk kırılması da kronik arızalar arasında gelen bir başka detay olarak göze çarpmaktadır. Bu yüzden bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman servisten veya çıkmacıdan tamamının değişmesi sizlerin büyük bir masrafa girmesine neden olacaktır.

Klima sorunlarında bu araçta başlı başına arıza verilen kodların başında gelmektedir. Özellikle yaz aylarında çok fazla ihtiyaç duyduğumuz klimaların bazıları araçlarda kısa süre bozulma meydana getirirken, bazıları da uzun süre kullanılmasına rağmen herhangi bir sorun meydana getirmemektedir. Bunun neden kaynaklı olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken bu sorun ile karşı karşıya kalan bir kullanıcı mutlaka aracının klimasının neyden kaynaklı bozuk olduğunu araştırmalıdır. Bazı modellerinde fabrikasyon çıkışlı sorun bulunan bu araçlarda fabrika bu tarz sorunları garanti kapsamı içerisinde müşterilerine ücretsiz olarak yapmaktadır.

Renault Fluence arıza lambaları kodları
Renault Fluence arıza lambaları kodları

Renault Fluence arıza lambaları kodları sorunları

Renault Fluence marka aracınız varsa bir diğer karşı karşıya kalmanız muhtemel sorunda aracınızda bulunan Airbag ışığının sürekli olarak yanar bir şekilde kalmasıdır. Özellikle Renault marka birçok araçta kronik olan bu sorunun belli bir süre içerisinde karşımıza çıkması can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu yüzden bu sorunu gidermek için aracınızın Airbag kablolarında bir temassızlık meydana gelmiş olması da bu sorunun gözünüzün önüne gelmesine neden olmaktadır.

Fren balatası aşımı da karşımıza çıkan kronik sorunların başında gelmektedir. Genellikle yeni araçlarda 50 Bin KM civarında bir süresi bulunan fren balatalarının Renault modellerinde 15 Bin ile 20 Bin arasında sorun yaratması kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olan sorunlar arasında gelmektedir. Bu yüzden yapmanız gereken aracınıza ait fren balatalarını sık sık kontrol ettirmek ve bu konuda hakkında detaylı bilgi almak olacaktır.

Renault Fluence arıza lambaları kodları
Renault Fluence arıza lambaları kodları

Z rotil ve kutup başlarında da bozulmaların fazla yaşanması aracın alt takıma sık sık girmesine neden olacaktır. Bu yüzden aracınızda bulunan alt takımları ustanıza sık sık kontrol ettirmek ciddi sorunların ortadan kalkmasına zemin hazırlayacak olan unsurların başında gelmektedir. Merak ettiğiniz Renault Fluence arıza lambaları kodları hakkında bilgileri sitemizde buluan yorumlar kısmına yazarak buradan olmayan bilgileri bizlerden öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Aracınızda bulunan arızaların neyden kaynaklı olduğu konusunda merak ettiğiniz bütün bilgileri sitemizden öğrenmek için yapmanız gereken sitemize giriş yaptıktan sonra okumak istediğiniz hata kodunun neyden kaynaklı olduğunu öğrenmek olacaktır. Bizlere mesaj atarak bu konuda sorularınızın cevaplarını öğrenmiş olursunuz.

CEVAP VER