Renault Korna Sorunu – Bozuldu – Çalışmıyor

0
3616
Renault Korna Sorunu - Bozuldu - Çalışmıyor
Renault Korna Sorunu - Bozuldu - Çalışmıyor

Son zamanlarda Renault araç sahiplerinin en çok merak ettiği soruların başında gelen Renault Korna Sorunu – Bozuldu – Çalışmıyor sorunu hakkında siz değerli okurlarımıza buradan bilgiler sunmak istiyoruz. Özellikle de son yıllarda araçlarda meydana gelen kronik sorunlar arasında yer alan Renault Korna Sorunu – Bozuldu – Çalışmıyor sorununa hep birlikte göz atalım.

Renault Korna Sorunu – Bozuldu – Çalışmıyor

Özellikle Renault firmasının Clio modellerinde çok sık karşımıza çıkan bu sorunun nereden kaynaklı olduğu konusunda bilgiler sunalım.

Direksiyon simidi bağlantılı arıza

Renault Korna Sorunu – Bozuldu – Çalışmıyor sorunlarının başında direksiyon simidi arasında bulunan bağlantı ilk sırada gelmektedir. Özellikle kornanın bağlı olduğu kablonun zaman içerisinde direksiyon simidinin dönmesine bağlı olarak kopmasından kaynaklı korna zaman içerisinde çalmamaktadır. Renault marka araçların bazılarında son derece kronik bir sorun olan bu sorunu ortadan kaldırmak için izlemeniz gereken yollar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Eğer sorun direksiyon simidi içerisinde yer alan göbekte meydana gelmiş ise bunun değişimi için ortalama olarak 300-350 TL arasında bir masraf ödemeniz gerekmektedir. Renault Korna Sorunu – Bozuldu – Çalışmıyor sorununu ancak bu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Eğer bu belirttiğimiz durum sizlere ciddi anlamda pahalı geliyorsa diğer yöntemi de tercih ederek sorunun ortadan kalkmasını sağlama şansınız bulunmaktadır. Özellikle de müşterilerin en çok tercih ettiği yöntemlerin başında gelen bu yöntem hakkında bilgileri siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

Renault Korna Sorunu – Bozuldu ve Çalışmıyor Bağlantı noktasında olan kopukluğu giderin

Eğer aracınızda kornanız çalmıyorsa ve bu sorun karşısında yapmanız gereken en önemli detayın, korna da meydana gelen kabloların koplukluğundan olduğunu belirtelim. Bunun içinde bir elektrik ustasına giderek burada kopan kablonun tamirini son derece uygun rakamlara yaptırarak sorunun ortadan kalkmasını sağlamış olursunuz.

Renault gibi bazı firmalarda da korna sorununun kronik olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle de Opel markasının Astra modellerinde de kronik bir korna sorunu olduğunu ve sorunun çözümü için aynı yöntemi izlemeniz gerektiğini siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Bu sorun içinde aynı yöntemi izleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz Renault Korna Sorunu – Bozuldu ve Çalışmıyor sorununun çözümü.

CEVAP VER