Volkswagen Golf arıza işaretleri

0
41517
Volkswagen Golf arıza işaretleri
Volkswagen Golf arıza işaretleri , Volkswagen Golf arıza işaretleri tükrçe anlamları

Ülkemizde en çok satan araba firmalarının başında gelen Volkswagen Golf modellerinin verdiği arıza işaretleri hakkında sizlere bilgi verelim. Özellikle son yıllarda eni teknolojik araçların gösterge panellerinde bulunan işaretler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılara Volkswagen Golf arıza işaretleri hakkında merak edilen anlamlarını açıklayacağız.

Gösterge paneli üzerinde yer alan her simgenin ayrı bir anlamının olduğunu düşündüğümüz zaman kullanıcıların zaman içerisinde zor durumda kaldıklarını biliyoruz. Özellikle bu konuda en çok ortaya çıkan sorunları gidermek için sizlere ilk olarak panelde yer alan Volkswagen Golf arıza işaretleri hakkında bilgi vererek başlayalım. Aracınızda emniyet kemeri işaretinin bulunduğu simgenin aktif olarak yanmasının anlamı burada kemerin takılı olmadığının göstergesidir. Eğer kemer takılı halde ise ve yinede aynı sorun varsa bu sefer sorunu çözmek için yapmanız gereken servis ile görüşmek olacaktır.

Merak edilen Volkswagen Golf arıza işaretleri Anlamları

Hava yastığı işaretinin bulunduğu simge aktif olarak yanıyorsa burada ya temassızlık bulunuyor yada hava yastığı ciddi bir arıza ile karşı karşıyadır demektedir.

  1. işaretimiz ise araç göstergesinin içinde anahtar işareti varsa ; sorun burada Immoblizer’de sorun olduğunu sizlere belirtiyor demektedir. Özellikle son derece önemli olan bu sorunu çözmek için ya ustanıza yada aracı servisinize götürmek doğru olacaktır.

Volkswagen Golf arıza işaretleri arasında kapıların açık olması da araç seyir halindeyken gösterilen sorunların başında gelmektedir. Kapılarınızı kontrol ederek bu sorundan kurtulma şansını bulmuş olacaksınız.

Yakıt deposunun orada buluna benzin deposu şeklinde bulunan işaret eğer aktif olarak yanıyorsa burada yapmanız gereken işlem aracınıza benzin almak olacaktır.

Bir farklı gösterge işareti de direksiyon simidi yanında bulunan soru işareti oluyor. Direksiyon simdi ve ünlem işareti bulunan göstergenin anlamı ise aracınızda bulunan Elektronik tahrikli Direksiyon sisteminde bulunan sorundur. Bu EPS olarak geçen sorunu çözmek için yetkili servisten bilgi almanız gerekmektedir.

AFLS ile araç gösterge panelinizde ortaya çıkan sorunun anlamı ise aracınızda öne aydınlatma sisteminde sorun olduğunun belirtiyor. Özelikle Adapti olarak adlandırılın bu ön aydınlatma sisteminde ortaya çıkan sorunu kaldırmak için yetkili servisten veya özel servisinizden yardım almanızı sizlere öneriyoruz.

Arıza işaretlerinin anlamlarına devam edelim

Yol şeklimde bulunan ve yola yapan kar şeklinde karşımıza çıkan işaretin anlamı ise özellikle kış aylarında karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Burada yoğun buzlu ve kaygan olduğunu sizlere belirtmektedir.

Parantez içinde bulunan yuvarlak ve onun içerisinde bulunan ünlem işaretinin anlamı ise aracınızın el freninin çekip olduğunu ve bu el freni sisteminde bir arıza olduğunu belirtmektedir. Özellikle burada bulunan sorun hidrolik sorunu olarak da dikkat çekmektedir.

EPB ile gösterilen arıza göstergesinin anlamı ise araçta bulunan elektrikli el freninde sorun olduğudur.  Özelikle el frenini sık kullananların karşı karşıya kaldığı sorunların başında gelmektedir.

Volkswagen Golf arıza işaretleri
Volkswagen Golf arıza işaretleri , Volkswagen Golf arıza işaretleri tükrçe anlamları

ABS işaretinin anlamı ise araçta bulunan ABS’de sorun olduğunu göstergesidir. Bu sorunda kendi başınıza çözebileceğiniz sorun olmadığından dolayı siz  sorunu gidermek için ustaya gitmek zorunda kalacaksınız.

SET şeklinde ortaya çıkan sorun ise aracınıza bulunan hız sabitleyicinin bozulduğunun göstergesidir. Özellikle son model araçlarda bulunan bu hız sabitleyicinin verdiği arızaları elektrikçiler kısa süre içerisinde çözmektedir.

Yuvarlak içerisinde bulunan A’nın anlamı ise aracınızın da buluna teknik özeliklerin ISG sisteminde bulunan göstergedir. Bu sorun özellikle otomatik durdurma göstergesi olarak da dikkat çekmektedir.

Yuvarlak içerisinde bulunan ünlem işaretinin anlamı ise özellikle basınç göstergesi olarak dikkat çekmektedir. aracınızın lastiklerini kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz.

Motor yağı olarak karşımıza çıkan uyarı iki türlü olarak dikkat çekmektedir. ilk olarak sadece motor yağı lambasının yanması basınç uyarısı olarak dikkat çekerken altında bir işaret daha bulunuyorsa motor yağında eksilme olduğunun işaretidir.

ECO olarak çıkan Volkswagen Golf arıza işaretleri arasında bu işaretin aktif olarak ECO göstergesinde sorun olduğudur. Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken usta ile görüşmek olacaktır.

Amortisör şeklinde karşımıza çıkan arıza işaretinin anlamı ise ön ısıtma da sorun olduğunu ortaya çıkmaktadır. Özelikle bu sorunu çözmek için yetkili servis mutlaka şarttır.

Benzin deposu şekilden olan bir göstergenin anlamı ise yakıt filtresinin pislendiğini ve değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu sorun özellikle dizel araçlarda bulunur ve sadece dizel araçlarda karşımıza çıkmaktadır.

Volkswagen Golf arıza işaretleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizlere açıkladık. Sitemizde bulunan çözüm yöntemlerini gözden geçirerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER