Ekran kilidini açamıyorum

0
1071
Ekran kilidini açamıyorum
Ekran kilidini açamıyorum

Telefonlarda sık sık karşımıza çıkan sorunların başında Ekran kilidini açamıyorum gelmektedir. Akıllı telefonların ve tabletlerin dokunmatik ekranlarının zaman içerisinde verdiği sorunların çözümü hakkında sizlere detaylı bilgiler verelim.

Ekran kilidini açamıyorum, ne yapmalıyım?

Telefonunuzun dokunmatik ekranında sorun meydana gelmiş ise burada yapmanız gereken telefonunuzu resetlemek olacaktır. Bu resetleme işleminin bazı telefonlarda farklılık göstermesi kullanıcıların zaman zaman zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Ancak hemen hemen bütün telefonlarda bu resetleme işlemini yapmak için kapam tuşu ile ses tuşlarına aynı anda uzun bir süre basmak olacaktır. Bu sürenin genellikle 5 ile 10 saniye arasında değişkenlik göstermesinden sonra burada siz bu işlemi yaparak telefonunuzun eski haline gelmesine fırsat bulmuş olacaksınız.

Ekran kilidini açamıyorum
Ekran kilidini açamıyorum

Özellikle son zamanlarda ciddi sorunların meydana geldiğini düşündüğümüz zaman bu işlem eğer ise yaramıyor ise bu sefer telefonunuzun ekranında ciddi bir sorun bulunduğunu belirtmek isteriz. Son derece narin ve hassas olan bu dokunmatik ekranlarda meydana gelen sorunların çözmek için yapmanız gereken teknik servisten yardım almak olacaktır. Özellikle ekran konusunun son derece hassas olduğunu düşündüğümüz zaman bu konuda yardım almak için kendi teknik servisinizi tercih etmenizi öneriyorum. Diğer merdiven altı diye tabir edilen teknik servislerden yardım almanız durumunda ciddi hasarların meydana geleceğini düşündüğümüz zaman telefonunuzun artık kullanılamaz hale gelmesini istemiyorsanız yapmanız gereken kısa süre içerisinde garantili hizmet veren kişilerde yardım alarak Ekran kilidini açamıyorum sorusunun cevabını bulmak olacaktır.

CEVAP VER