Pilim çabuk bitiyor

0
1031
Pilim çabuk bitiyor
Pilim çabuk bitiyor

Cep telefonlarının giderek hayatımıza girdiği günümüzde en çok merak edilen konuların başında Pilim çabuk bitiyor sorusu gelmektedir. Son yıllarda bu konuda ciddi sorunlar yaşayan kullanıcıların akıllı telefonlarında meydana gelen sorunları gidermek için izlemesi gereken yollar hakkında bilgi verelim.

Pilim çabuk bitiyor , ne yapmalıyım?

Eğer akıllı telefonunuz varsa zaten bu telefonlarda uzun kullanım ömrü beklemenizin hata olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda firmaların en çok üzerinde çalıştığı konuların başında gelen bu pil sorununu çözmek için sizlere birkaç tane ipucu verelim.

  • ilk olarak telefonunuzda kullanmadığınız bütün programları kapatarak bu konuda tasarruf elde etme fırsatını bulmuş olacaksınız.
  • İkinci olarak yapmanız gereken Facebook ve benzeri programları kullandıktan sonra arka plan uygulamasından kapatmak olacaktır. Bu tarz programların pillerinizi çabuk bitirdiğini yapılan testler ortaya koymaktadır.
  • Wifi , Mobil bağlantı ve Bluetooh gibi önemli bağlantıların açık olması da cep telefonlarınız da Pilim çabuk bitiyor sorusunu sormanıza neden olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bu tarz bağlantılar ile uzun süreli işiniz yoksa kullandıktan sonra kapatmak olacaktır.
Pilim çabuk bitiyor
Pilim çabuk bitiyor
  • Pil tüketimi konusunda telefonun ayarlar bölümünde yer alan uygulama sekmesine bakarak burada bulunan ve fazl şarj tüketen uygulamaların neler olduğunu saptayın. Bu işlemden sonra bu uygulamaları kullanırken mutlaka ama mutlaka bu tarz programların kısa süre içerisinde kapatılmasını sağlayan bu konuda şarjınızın daha uzun süreli gitmesini sağlayacaksınız.
  • Telefonunuzu şarj ederken mutlaka orijinal şarj aleti ve kablo kullanmaya özen gösterin bu telefonunuzun pil ömrünün uzun süreli kalmasına neden olacaktır.
  • Ekran parlaklığı konusunda otomatik seçimini yapmanız sizlerinde pil tasarrufu sağlamanıza neden olacağından dolayı ekran parlaklığı konusunda minimum ayarları kullanarak bu konuda avantaj yakalamış olacaksınız.
  • Son olarak ise yapmanız gereken orijinal kulaklık ve benzeri aletleri kullanmak olacaktır. Burada dikkat etmeniz bu kulaklık türevlerinin telefonunuzdan fazla şarj tüketme problemi ile karşı karşıya kalmış olacaksınız.

Yukarıda saydığımız maddelere sizlerde dikkat ederek Pilim çabuk bitiyor sorusu hakkında merak ettiğiniz detayları öğrenme şansını yakalamış olacaksınız. İşte merak edilen Pilim çabuk bitiyor sorusunun önemli detayları ve ipuçları.

CEVAP VER