PTT maske başvurusu nasıl yapılır?

0
847
PTT maske başvurusu nasıl yapılır
PTT maske başvurusu nasıl yapılır

Ülkemizde Corona Virüs salgının hızla ilerlemesi ile birlikte devletimizin aldığı tedbirlerde her geçen gün artmaya başladı. Özellikle PTT üzerinden maske dağıtımının yapılacak olmasından dolayı, PTT maske başvurusu nasıl yapılır? Sorusunu merak eden vatandaşlarımıza buradan bilgileri aktarmak istiyoruz.

PTT maske başvurusu nasıl yapılır? 2020

PTT’nin online alışveriş merkezi olan ePTTAVM üzerinden vatandaşlarımıza her hafta ücretsiz şekilde 5 adet maske ulaştıracak olan PTT’nin bu hizmetinden yararlanmak için tek yapmanız gereken belirtilen adrese girerek buradan maske siparişi vermek olacaktır. Özellikle virüs salgının her geçen gün arttığı ülkemizde son derece önem arz eden konuların başında gelen maske ile beraber sizlerde toplu taşıma ve benzeri alanlarda maske takarak virüsün sizlere bulaşması konusunda bir nebze olsun rahatlama şansını yakalamış olursunuz.

ePTT maske başvurusu nasıl yapılır?

Online olarak maske başvurusu yapmak istediğiniz zaman https://maske.epttavm.com/ belirttiğimiz bu adrese giriş yaparak buradan kolay yoldan maske temin edebilir ve siparişini verdiğiniz maskelerin çok kısa süre içerisinde sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. PTT maske başvurusu nasıl yapılır? İle ilgili olarak burada sizlerden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz durumunda PTT çalışanlarının maskeleri çok kısa süre içerisinde sizlere ulaştıracağını belirtmek istiyoruz.

Başvuru sırasında sizlerden istenecek olan bilgiler

  • Öncelikli olarak T.C Kimlik numaranız
  • Doğum tarihiniz yıl şeklinde
  • Adınız
  • Soyadınız
  • Ailenizden olan kişilerin T.C kimlik numarası (Burada 20 yaş altında ve 65 yaş üstünde bulunanların sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı bu kişilere herhangi bir şekilde maske dağıtımı yapılmayacak olduğundan dolayı, sadece sokağa çıkmaları serbest olan kişilerin T.C Kimlik numaralarını girmeniz yeterli olacaktır.)
  • Cep telefonu numaranız
  • E-posta adresiniz
  • Bulunduğunuz İl
  • Bulunduğunuz ilçe
  • Ve son olarak da yaşadığınız adres bilgileri tam girdikten sonra,

En alt kısımda yer alan “Ben Robot Değilim” butonuna basarak, onun hemen altında yer alan “Maske Siparişi Ver” butonundan haftalık olarak 5 adet ücretsiz maske siparişini verme fırsatını yakalamış olacaksınız. PTT maske başvurusu nasıl yapılır? Sorusu hakkında merak edilen diğer sorularınızın cevapları için sitemiz bulunan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER